Kandıra'nın Plajlarına Yeni Düzenleme

Kandıra'nın Plajlarına Yeni Düzenleme

    Yükselen şikayetler ve faiş fiyatların uygulandığı plajlarda, Büyükşehir Belediyesi uygulamaları değiştirmeye başladı. Belediye yetkilileri ve Belde A.ş. Yetkilileri tarafından konuyla alakalı bilgiler verildi. Plajlar ve otoparkklarda uygulanan özel uygulamalar ve yük sek fiyatlar artık vatandaşlara yansııtılamayacak. 

Özel işletmecilerin işlettiği şezlong, şemsiye ve otopark  gibi hizmetleri artık belediye bünyesinde Belde A.ş tarafından takip edilerek halk hizmet verilecektir. Bu sene tam olarak uygulama tüm plajlar belediye himayesine girmesi bekleniyor. 2018 yaz sezonuna artık belediyenin hizmeti ile yaza hep beraber merhaba diyeceğiz. Aslında belediye bu tür hizmetleri sahil ve plajlarında ücretsiz verme taraftarı fakat bir aileden erken gelipde 5-6 şezlong ve şemsiyeyi alıp yanlarındaki eşyalara bile şezlong alınca doğal olarak aileler arasında kavgalar kaçınılmaz olmaktadır. Bu durumun önüne geçebilmek için ücretli olarak bu hizmetleri sunacağını bildirmiştir.

Beldiyenin sunduğu fiyatlara bir kaç örnek vermek gerekirse otoparklar günlüğü 10 TL, 1 şezlong ve şemsiye 10 TL gibi rakamlardan faydalabileceksiniz. Tabi bütün plajlarda bu hizmetler mecburi olmayacak. Plajların sadece yarısında şezlong ve şemsiye uygulaması yapılacak, diğer kalan yarısında ise isteyenler kendi getirdikleri malzemeler ile keyifli dakikalar geçirebilecekler. 

Sözün kısası bu tür bir uygulamalar ile vatandaşları yüksek fiyatlar ve kalitesiz ortamdan uzaklaştırarak , kaliteli bir ortam sunkatır.