Kabotaj Bayramı Kefkende Büyük Bir Çoşkuyla Kutlandı

Kefken limanında kabotaj bayramı kutlamaları 2017

     Tüm Türkiyede olduğu gibi Kandıra'nın Kefken Limanında Kabotaj bayramı vatandaşlarında büyük katılımlarıyla coşkuyla kutlandı. Kefken Liman Başkanlığı ve Kefken Su Ürünleri Kooperatifi tarafından ortaklaşa düzenlenen kabotaj bayramına Kandıra Kaymakamı Mehmet Soğukpınar, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken,  Kefken Liman Başkanı Erol Araz, Kefken Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ahmet Ispartalıoğlu, Sahil Güvenlik 2.’inci Komutanı Tolga Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Atatürk büstüne çelenk sunulmasına istinaden, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Kabotaj bayramı'nın anlamı ve önemini belirten konuşmasını törende Kefken Liman Başkanı Erol Araz katılımcılara sunmuştur. 

Sunumların akabinde,tahlisiyenin botlarıyla, denize şehitler adına çelenkler bırakılarak anma töreni yapılmıştır. Düzenlenen yarışmada vatandaşların yüksek katılımlarıyla heyecanlı ve coşkulu sahneler yaşanmıştır. Yarışmaların bitimine istinaden ikramlar sunularak törenin bitimine doğru,  katılan vatandaşlara sahil güvenlik ve balıkçı tekneleri ile deniz turu yaptırılarak tören sonlandırılmıştır. 

Her yıl 1 TEMMUZ'da Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.